IMPREZOWE UBIORY


Piękna kobieta w ładnej sukienceWiększość ludzi intuicyjnie wyczuwa jak się ubrać na określoną imprezę. Ale różnie z tym bywa. Pamiętam, jak na spektakle w oprze ludzie przychodzili w wytartych pulowerkach i dżinsach. Dysonans był niezwykły, bo konserwatywna część widowni była w stroja wieczorowych.

 

Ale imprezy integracyjne kierują się trochę innymi zasadami. Organizator powinien zakomunikować uczestnikom, jaki charakter ma mieć impreza - czy będzie to oficjalna, na której mile widziane będą stroje wieczorowe, czy też forma pikniku, z dżinsami i swetrami jako dozwoloną formą ubioru.

 

W tym ostatnim przypadku przyjście w garniturze byłoby śmieszne.Jak zwykle, panie mogą błysnąć pomysłowością w kreacjach, bo odzież damska jest dużo bardziej wdzięczna dla fantazyjnych pomysłów. Czasami dobrze dobrany dodatek do garderoby, jakaś apaszka, jedwabny szaliczek, dodają wdzięku nawet skromnej szacie. Nie zawadzi ozdobić się też dyskretną biżuterią. To już jednak tak indywidualna sprawa, że nie śmiemy cokolwiek doradzać. Oby to tylko nie były pierścionki z tzw. "ruskiej serii", gdzie nad kunszt jubilera, górę bierze waga precjozów.

 

Jeżeli zaś organizatorzy przewidują oficjalne wystąpienia, później występy artystyczne i bankiet, to należy spodziewać się, że większość uczestników będzie ubrana w stroje licujące z rangą spotkania. Luzackie stroje byłyby nie na miejscu. Pewnie by nas nie wyproszono, ale nasza reputacja na pewno by na tym ucierpiała, a plotkarze mieli by temat na długie tygodnie.